Jaki wybrać filtr dla swojego basenu?

Filtry do basenów pełnią kluczową rolę jeśli chodzi o utrzymanie go w czystości. Również niezbędnym elementem konstrukcyjnym takich filtrów są pompy basenowe. Są to elementy, które idą ze sobą w parze.

Filtrowanie wody w basenie jest bardzo ważne. Jeśli nie będziemy tego systematycznie robić woda w basenie stanie się szybko brudna mętna i prawdopodobnie porośnięta glonami, a wtedy nabierze zielonego koloru.
Na rynku znajduje się wiele filtrów do basenów. Jednym z rodzajów jest Filtr piaskowy. Piasek kwarcowy, który znajduje się w filtrach piaskowych jest idealnym materiałem, który dokładnie przefiltruje naszą wodę.

Każdy porządny filtr posiada manometr, który mierzy ciśnienie tzw. robocze.
pexels-photo-261224
Ponadto można wyczytać, że takie filtry do basenów powinno się regularnie płukać. Zwykle wtedy, gdy na naszym manometrze strzałka osiągnie żółte pole. Czyli ok. co dwa – trzy tygodnie.
Filtrowanie wody w basenie jest bardzo ważne. Nawet w przydomowym niewielkim basenie powinno się mieć pompę waz z filtrem. Pamiętajmy, że kąpanie się w zabrudzonej wodze niekorzystnie wpłynie na naszą skórę. Ponadto raz na jakiś czas powinniśmy poświecić parę godzin i porządnie wyczyścić nasz basen. Wiele takich akcesoriów basenowych do sprzątania znalazłam na stronie Folkpool.pl. Mają oni bardzo bogaty asortyment. Przeróżne kije teleskopowe, końcówki, szczotki do czyszczenia ścian basenów, siatki, do łapania liści, które spały na taflę wody w basenie.

Pamiętajmy o tym, dzięki takim filtrom nasza woda nigdy nie będzie brzydka i zielona. A chyba każdy chciałby aby jego basen był czysty i piękny. Warto zatem zagłębić się w temat filtrów do basenów, wyczytać jaką pompę potrzebujemy zamontować w naszym basenie.

Post Author: admino

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *