Wskazówki – jak rozpoznać sygnały ostrzegawcze

Większość pojazdów ma charakterystyczny zapach. Jednak istnieją pewne specyficzne zapachy, na które należy zwrócić uwagę. Dzięki tej identyfikacji, będziemy bezpieczni. Unikniemy wielu kłopotów i kosztów, związanych z nieoczekiwanymi awariami. Nietypowe zapachy mogą być oznaką poważnych i potencjalnie kosztownych kłopotów.

dx

Niepokojące zapachy

Zapach palonej gumy może wynikać z poślizgu pasów napędowych lub straty luźnych przewodów, które mogą się ocierać podczas obracania kół zapasowych napędu akcesoriów. Wtedy komora silnika jest gorąca. Innym niepokojącym objawem może być zapach gorącego oleju. Może oznaczać wyciek oleju na układ wydechowy. Warto sprawdzić przeciek, szukając oleju na chodniku lub dymu z okolic silnika. Z kolei zapach benzyny może być prawdopodobnie oznaką wycieku gazu w pewnej części pojazdu, takich jak linia wtryskiwacza paliwa lub zbiornika paliwa. Słodki zapach syropu oznacza,że płyn chłodzący silnik wycieka z nieszczelnego elementu układu chłodzącego. Zapach palącego dywanu może być oznaką kłopotów z hamulcem i zagrożeniem bezpieczeństwa. Zapach zgniłych jaj nie jest dobry, może oznaczać kłopoty z katalizatorem.

Co robić?

Kiedy z samochodu wydobywa się specyficzny zapach, nie należy go ignorować. Zamiast tego, pojedźmy do profesjonalnego serwisu, któremu możemy zaufać. W ten sposób zdobędziemy świadomą opinię na temat tego charakterystycznego zapachu.

Post Author: admino

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *