Amigdalina – idealny lek

Amigdalina, czyli witamina B17, zyskała ostatnio swoją sławę dzięki jej rzekomym działaniu przeciwrakowym. W tej sprawie nie brakuje zwolenników jak i przeciwników teorii, jakoby posiadała ona właściwości umożliwiające niszczenie komórek nowotworowych. Ci, którzy uważają amigdalinę za skuteczny, niekonwencjonalny lek na raka , umożliwiający zniszczenie każdego guza, są niezaprzeczalnie przekonani o jej uzdrawiających własnościach. Jednak część lekarzy przestrzega o możliwym zatruciu cyjanowodorem związanym z rozkładem tej substancji.

 

ff

Witaminę B17 można znaleźć przede wszystkim w roślinach, a największą jej ilość można znaleźć w pestkach migdałowca, jak i również brzoskwini, moreli, pigwy, śliwki i wiśni. To właśnie ona nadaje im charakterystyczny, gorzki smak. Jej cena waha się w granicach 60-100 złotych za kilogram.

Przy rozkładzie amigdaliny dochodzi do rozpadu do cyjanowodoru i co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Sprzeczne poglądy pojawiają się dopiero w przypadku obejmowania rejonu zajętego cyjanowodorem. Zwolennicy teorii działania amigdaliny jako środka przeciwnowotworowego uważają, że niszczy on jedynie komórki rakowe, zaś pozostałe nie zostają w żaden sposób uszkodzone. Jednak lekarze zaprzeczają temu poglądowi twierdząc, że nie ma żadnych podstaw do takiego sposobu myślenia. Wręcz przeciwnie, nie ma możliwości, by cyjanowodór zajmował jedne komórki, a inne pozostawiał wolne.

Jedno jest pewne, póki nie zostanie odkryty właściwy lek na raka np. Amigdalina, zdania będą podzielone. Brak jakichkolwiek medycznych potwierdzeń, popartych badaniami, które wskazywałyby na cudotwórcze właściwości amigdaliny i jednocześnie szereg faktów przedstawiających jej negatywne skutki dla organizmu nie zniechęcają z korzystania z tego sposobu leczenia przez chorych.

Post Author: admino

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *